"Enter"a basıp içeriğe geçin

Geçmiş Toplumlarda Büyü İlmi

Bilhassa geçmiş topluluklarda bazı kavimlerin büyü ile alakaları çok fazla olmuştur.  Günümüzde uygulanan birçok büyünün doğduğu yerlerde bu kavimlerdir. Boyutların her yerine dağılmış olan meleklerin yansıttığı güçleri kendilerinde toplayıp bazı ayinlerin düzenlendiği takvim günlerine denk gelinmiş olup hepsi zamanın şartlarına göre bir şekilde not alınarak günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Keldaniler olarak bilinen bir kavim olan bu toplulukta bu özelliklerin birçoğu mevcuttu. Özellikle şeytani olarak kullanılan bir takım belirtileri mevcut olmuştur.

Mısır Tarihinde Büyü İlmi

Mısır’ın geçmiş toplum kültüründe özellikle Musa (a.s.) öncesinde yaşayan kavimlerin kanunen yapabilecekleri tek bir büyü kabul ediliyordu. Fakat bu büyüleri kullanabilen belirli insanların doğada bulunan cinlerden yardım alıp ölüm ve yaşam arasında bir çok şeyi değiştirebileceklerine, onların zamana karşı çok yetenekli kişiler olduğuna inanmışlardı. Belirli cezalar olsa bile bu kişilerin özellikle şeytani cinleri kullanarak bir çok insanın hayatını değiştirdiği yazılan tarih belgelerinde belirtilmekte. Sonuç olarak büyü tarihinde Mısır’ın önemli bir yeri vardır.

Yahudi Tarihinde Büyü İlmi

Yahudi geçmişinde ise büyü ve sihrin çok fazla kullanıldığı, hatta devlet savaşlarında bile büyü kullanıldığı bilinmekte. Yahudilerin özellikle şeytansı büyü ilimleri konusunda dünyanın en kötü büyülerine sahip oldukları bilinmekte. Kötü niyetli cinlerin yardımı ile gerçekleştirdikleri rivayetler her geçen gün yeni bir kayıt ile karşımıza çıkmakta.

İslam Tarihinde Büyü İlmi

İslam dinine mensup topluluklarda ise olay biraz daha karmaşıktır. Sihir ve büyü yapmak isteyen bir çok insanın bu dönemlerde diğer toplumlardan büyü öğrenmiş olduğu ilk olarak bilinmekte. Öğrenirken aldıkları yöntemlerin arasında tütsü, tılsım, fal, muska gibi yöntemler olmuştur. Özellikle muska gibi yöntemler fazlası ile ülkemizde kullanılmıştır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Medyum Dolunay'ı Ara