"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kısmet Büyüsü

Büyü günlük yaşamın sorunları, beklentileri ve ihtiyaçları olmak üzere onlarca konu üzerinde yapılabilir. Örneğin, öğrencinin derslerinde başarılı olması, yaramaz bir çocuğun uslandırılması, şiddetli geçimsizlik yaşayan ailelerin barıştırılması, işlerinde az kazanan birisinin fazla para beklentisinin karşılanması, evlenmek, boşanmak, nişanlanmak, hastalıktan kurtulmak vs. büyü yapılan konulardan sadece bir kaçı.

Kısmet Büyüsünü Kimler Yaptırır?

Büyüde en çok kullanılan konulardan bir tanesinin kısmet büyüsü olduğu bilinmektedir. Kısmet büyüsü en çok yaptırılanlardan büyülerden biridir. Kısmeti kapanan kişiler bu büyüyü yaptırarak kısmetinin açıldığını düşünürler. Kısmet denildiği zaman hem maddi hem de manevi anlamda kullanılabilir. Örneğin, işlerinin kötü gitmesinden şüphelenen bir esnaf kısmetinin kapandığını düşünerek kısmet büyüsü yaptırabilir. Ya da kız arkadaş, partner, evlenecek bir eş bulamayan bir erkek veya bayan kısmetinin kapandığını düşünerek kısmetini açmak için kısmet büyüsü yaptırabilir.

Büyüler yaşanan bölgenin coğrafi şartlarına göre, kültürüne göre, göç alma ve verme durumuna göre gibi bazı rakamsal verilerin değiştiği durumlara karşı farklılık gösterebilir. Yani Güneydoğu Anadolu Bölgesine yapılan kısmet büyüsü ile Karadeniz Bölgesinde yapılan kısmet büyüsü birbirine benzemeyebilir. Bu büyülerden özellikle İç Anadolu Bölgesinde bilinen büyülerden bir tanesi temiz, beyaz bir kağıt üzerine bazı Arapça harfler ve karakterler yazılarak evlenecek olan erkek, kız ya da kadının saçlarına bağlanmasıdır.

Kısmet Büyüsünde Medyum Seçerken Önemli Bir Husus

Büyücülükte de yapılan araştırmalar çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkartmıştır. Bilimsel dayanağı kesinlikle olmayan büyüde, büyücüler %70-80 oranında eğitim seviyesi son derece düşük insanlardan oluşmakta, büyüyü yaptıran kesim ise %70-80 oranında eğitim seviyesi orta ve yüksek olan insanlardan oluşmakta. Yani buradan inançların eğitimle alakası olmadığı sonucuna varabiliriz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Medyum Dolunay'ı Ara